310692

BORDSPENDYL, brons, Louis XV-stil, sent 1800-tal.

Förgylld, oregelbundet format urhus med rik dekor av rocailler, girlander, putto, flicka med get och blomsterkorg. H 52. Pendel och nyckel medföljer.

Slitage, lagningar, lösa dekordelar varav några har sekundära skruvar. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
6 000 SEK