SKÄNK, 1800/1900-tal.

SKÄNK, 1800/1900-tal.

Avlång skänk med rundade hörn. Två lådor i sargen. Under ett par skåpdörrar med bakomliggande hyllor. Flankerade av två rundade skåpdörrar med bakomliggande hyllor. L 189, B 57, H 113 (120 inkl sarg). Nyckel finns.

Bruksslitage. Märken och repor. Senare bemålning. Troligen senare beslag. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
8 000 SEK