TESERVIS, 10 delar, keramik, Signe Boesen och John Northroup 1960-tal.

Tekanna med lock, teburk med korklock, gräddkanna, värmare, sex koppar med fat. Orange glasyr, koppar med olivgrön insida. En snarlik kopp medföljer.

Tekannans pip med smärre nagg.

Lähtöhinta
2 000 SEK