SAKRAL SKULPTUR, ek, sannolikt Italien, 1600/1700-tal.

Madonnan med barnet. H 96.

Skador, lagningar, lösa delar, delar saknas. Brännskadad.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift hemförd av Julius Kronberg från Italien 1890.

Lähtöhinta
5 000 SEK