VAS, fajans, Delft, Holland omkr 1700.

Rund bukig form på oktogonal fot, smal hals och vågig mynning. Målad dekor i blått av figurer. H 30.

Slitage, naggar, lagningar.

Lähtöhinta
1 500 SEK