313500

SPETSGLAS, 3 st, 1700-tal.

SPETSGLAS, 3 st, 1700-tal.

Ett glas med förgylld dekor av vapensköld med ankare. H 16,5. Ett glas med kasad dekor av krönt monogram. H 16. Ett glas lilatonad glasmassa. H 17.

Smärre slitage och luftbubblor. Lätt sliten förgyllning.

Lähtöhinta
2 500 SEK