STIG BLOMBERG, skulptur, gulpatinerad brons, sign.
Harlekin och Colombina. Signerad S Blomberg. H 21,5.
Smärre repor.
Gjuten år 1962 av konstgjutare Herman Bergman. Reliefen framställdes för Dux radio i en engångsupplagaom 350 numrerade och signerade exemplar.