BOK, "Chemiske Föreläsningar rörande salter, jordarter, vatten, fetmor..." av HT Scheffer, Uppsala 1775.

Graverat titelblad, två utvikbara tabeller, helfranskt skinnband med upphöjda ryggbind.

Slitage, hörnskador, fläckar. Ej genomgången.

Lähtöhinta
1 500 SEK