316420

KAFFE-TESERVIS, 4 delar, Garrard & Co Ltd, 118 Regent St, London, Regent Plate, England, 1900-talets andra hälft/mitt.

Kaffekanna med svart handtag i backelit. H 18.
Tekanna, med svart handtag i backelit, 13,5.
Gräddkanna, H 6.
Sockerskål, H 6,5.

Bruksslitage. Smärre märken och repor. Anlöpningar invändigt. Lagning på handtaget på kaffekannan.

Lähtöhinta
1 500 SEK