STRÖSOCKERSKÅLAR, ett par, silver, otydl stmplr, Stockholm, 1800-talets andra hälft. Vikt 1 405 g.

Nyrokoko. H 35.

Bruksslitage. En skål något lös på fot.

Lähtöhinta
8 000 SEK