BORD samt 6 STOLAR, Grythyttan Stålmöbler. 1950-tal.

Bord med perstorpsskiva och stål stativ, l 180, b 70, h 75. Stolar med rygg och sits i trä samt stålstativ. Stolarna går att hänga upp på borden. Brickmärkta.

Ställvis hårt slitage. Repor. Färgbortfall. Enstaka skruvar saknas.

Alkuperä - Provenienssi

Ekdahls Plåtindustri AB i Röstånga.

Lähtöhinta
3 000 SEK