Stomme i metall. Målade gröna ribbor. 4 st karmstolar samt soffa, L 109.
Bruksslitage. Märken och repor. Anlupet. Färgslitage. En stol sned i stommen. Går ej att fälla ihop.
Enligt uppgift gåva till en arkitekt från Tore Wretman.