SABEL, Sverige, m/1899.

SABEL, Sverige, m/1899.

För officer vid infanteriet. Fäste i förgylld mässing. Dekor av lejonhuvud och lilla riksvapnet. Klinga med förgylld dekor "konungen och fäderneslandet". Balja i svärtat stål. Tot l 100.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK