Alf Wallander

(Ruotsi, 1862-1914)
Alf Wallander
(Ruotsi, 1862-1914)

BREVPRESS, flintgods, möjligen Alf Wallander, 1900-talets första hälft.

Ödla. Lilablå glasyr. L 17, h 10.

Undertill spricka och krackelyr. Smärre glasyrnagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK