SPEGELLAMPETT, gustaviansk stil. Märkt Claes Hultberg, Stockholm. 1900-tal.

Förgyllda och bronserade, oval form med krön i form av bandrosetter. Parställda svängda ljusarmar. H ca 68.

Ställvis färgbortfall. Slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK