BRUDKRONA, silver med fasettsslipad bergskristall, sign Albrecht, stämplad SAN, Lund 1959. Vikt 43 g.

Rund form med tolv uppstickande kronspetsar varav fyra krönta av bergskristaller. Diam ca 11.

Bruksslitage, en kronspets är bruten.

Lähtöhinta
2 000 SEK