BESTICKUPPSÄTTNING, 94 delar, sterlingsilver, USA, 1900-talets mitt. Vikt ca 3682 g.

Matgafflar, 12 st, matknivar, 12 st. Fiskgafflar, 15 st. Buljongskedar, 11 st, teskedar, 11 st, smörknivar, 11 st. Snigelgafflar, 10 st, tårtgafflar, 3 st, smörgåsknivar, 2 st. Serveringssked, serveringsbestick för fisk, 2 st, 2 st mindre serveringsskedar samt 2 st mindre serveringsgafflar. I schatull av trä.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
10 000 SEK