BÄGARE, silver, Nils Grubb, 1759, Hudiksvall. Vikt ca 72g.

Verksam 1758-1785(1790). Konformad. Godronnerad fotring. Monogram. Förgylld på insidan. H 9.

Slitage. Märken och repor. Slitage på förgyllningen.

Lähtöhinta
3 000 SEK