TAKLAMPA, "AJ Pendeln", Arne Jacobsen för Louis Poulsen, 1900-talets slut. H 20.

Svartlackerad metall med vit reflektor samt innerskärm.

Senare sladd / upphängning, slitage, repor. En skruv saknas.

Lähtöhinta
1 500 SEK