Vilhelm Bjerke-Petersen

(Tanska, 1909-1957)
Vilhelm Bjerke-Petersen
(Tanska, 1909-1957)

VASER samt SKÅL, 3 st, chamottelera, Vilhelm Bjerke Petersen, Rörstrand, märkta.

Blå med svart dekor. H 3-16. Diam 9-17. Märkta V. Bj. P.

Repor. Krackelerade.

Lähtöhinta
1 200 SEK
Kuvan käyttöoikeudet