SABEL, för officer vid infanteriet, Sverige. M/1899.

Förgyllt grepp, dekor med lejonhuvud samt lilla riksvapnet. Klinga med förgylld och graverad dekor. L 101. Balja.

Slitage, bucklor, smuts.

Lähtöhinta
1 500 SEK