FIGURINER, 2 st, lergods, Vicke Lindstrand, Upsala-Ekeby, 1900-tal.

Elefanter. Vitglaserade. En etikettmärkt. H 31-34,5.

Slitage. Repor. Smuts. En med krackeleringar. Glasyrdefekter.

Lähtöhinta
3 000 SEK