VITRINSKÅP, Louis XVI-stil, runt år 1900.

Fanerat i mahogny. Med intarsia föreställande blomsterkorgar. Bukig front med glasdörrar samt dekorelement i mässing. Inredning bestående av tre textilklädda, löstagbara hyllplan. Framben svängda med bronserad mässingsdekor. L ca 72 B ca 43 H ca 173. Nyckel finns.

Bruksslitage. Smärre repor, nagg vid benen. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
5 000 SEK