Nils Nilsen Bergslien

(Norja, 1853-1928)
Nils Nilsen Bergslien
(Norja, 1853-1928)

NILS NILSEN BERGSLIEN, Olja på papper. Sign.

Tomte jagar katt. 32 x 43.

Papper uppfodrat på pannå.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift funnits i familjen från före andra världskriget. Stpl e tergo Bergens Kunst og Antikvitetshandel Alfr Andersen. Samt etikett Oslo.

Lähtöhinta
12 000 SEK