Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

GALLERSKÅLAR, 3 st, porslin, Berlin, omkring sekelskiftet 1900.

Korgformade med genombrutna sidor, handtag, blomsterdekor i plastik samt bemålning. Diam 17-21, h 9-10.

Slitage, nagg, avslag, mellanskålen med större kantskada.

Lähtöhinta
4 000 SEK