TESERVIS, porslin, "Grand", Arthur Percy, Upsala-Ekeby, omkring 1900-talets mitt.

Ljusblå glasyr med förgylld dekor. Omfattande 10 tekoppar med fat, 10 assietter, sockerskål, tekanna och mjölkkanna.

Smärre bruksslitage. 1 tefat med krackelyr. 1 assiett med missfärgning. Tekannans lock med invändigt nagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK