TAKLYKTA, glas och mässing. Nyrenässans, 1800-talets senare hälft.

Fyrkantig form med sidor av frostat glas och stiliserad floraldekor. För ett ljus. H 25.

Slitage. Repor. En glasdetalj saknas.

Lähtöhinta
4 000 SEK