KLÄDSKÅP, jugend, tidigt 1900-tal.

Ek. Skuren dekor av stiliserad blomma. Beslag av mässing med stiliserad reliefdekor. Dörr med fasettslipat glas, bakomliggande hyllplan. 4 lådor. Mindre skåp upptill. L 112. B 55. H 198.

Spegelglas med fläckar. Övre skåpet låst. Smärre repor och slagmärken. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
2 000 SEK