BESTICK, 87 del, snarlika, sachsisk modell, svenska stämplar, 1930-/40-tal. Tot vikt med knivblad ca 3978 g.

Omfattande 12 matskedar (L 21), 12 bordsgaffar (L 18), 12 bordsknivar (L 22), 12 bordsskedar (L 18), 16 smörgåsgafflar (L 15,5), 12 smörgåsknivar (L 19), 6 smörknivar med silverblad (L 17), 4 syltskedar (L 14 och 18) samt såsslev (L 16).

Smärre bruksslitage. Graverat monogram.

Lähtöhinta
15 000 SEK