Skultuna Messingsbruk

(Ruotsi, 1607-)
Skultuna Messingsbruk
(Ruotsi, 1607-)

LJUSSTAKAR, ett par, mässing, Skultuna, 1900-talets början.

Kvadratisk fotplatta på fyra runda fötter. Kannelerad mittstam. Urnformad ljuspipa. Modell No 109. H 28.

Slitage. En ljuspipa sned.

Lähtöhinta
1 500 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS