BÄGARE/VAS, silver, W. A. Bolin, Stockholm, 1950. Tot vikt ca 440g.

Rund form. Profilerad mynning. Graverad dekor med häst och vagn och kungliga figurer. H 15,5. Diam 13.

Slitage. Repor.

Lähtöhinta
4 000 SEK