VÄGGAPPLICKER, ett par, omkr 1900.

Mässing och förgylld metall. För tre ljus. Dekor av lurspelande putto, akantusblad och blomstergirlander. Krönande rosett. H 72.

Slitage, smärre bristningar, något anfrätt. Den ena med förstärkt bristning under rosetten.

Lähtöhinta
3 000 SEK