KONSOLBORD, empirstil, 1900-talets första hälft.

Bronserat och förgyllt med svärtade detaljer. Bladhölstrade, kannelerade, nedåt avsmalnande och kopplade ben. Stenskiva. L 94, b 44, h 74.

Bruksslitage, färgbortfall, skavmärken.

Lähtöhinta
4 000 SEK