LJUSKRONA, rokokostil, 1900-talets första hälft. H ca 105.

Delvis glasad stam. Klara och rök-/violettfärgade prismor varav några droppformade. Sex ljusarmar, femton ljuskällor totalt. Elektrifierad.

Ej funktionstestad. Prismor saknas. Slitage. Sned. Konststearinljus med skador.

Lähtöhinta
8 000 SEK