334822

BORDSPENDYL, omkr sekelskiftet 1900, trol Frankrike.

Alabaster och mässingsdekor i form av akantusblad, pärlstav, med krönande urna, vit emaljurtavla, visare med markasiter. H 33. Pendel finns. Nyckel finns.

Ej funktionstestad. Slitage. Nagg. Urtavla med märken. En visare med lödning. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 500 SEK