PARTI PORSLIN, 6+2, bla Kusnetzoff, Ryssland. 1800/1900-tal.

Floral dekor med kanter i guld. 6 moccakoppar med fat. 2 koppar med fat i snäckformation. H 5 - 6,5

Slitage på dekor. Nagg. En kopp saknar öra.

Lähtöhinta
1 500 SEK