MINIATYRER, 8 st, stengods, Bertil Lundgren, Rörstrand, 1970-tal.

5 vaser och 2 skålfat i spräcklig glasyr i blå, vit, grön, beige och brun. . D ca H ca 2-7. D ca 7.

Slitage. Repor. Kantnagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK