STEREOSKÅP MED BILDER I SKRIN, tidigt 1900-tal.

Stereoskåp "The Perfecscope", l 31. Ekskrin med stereoskåpbilder, olika motiv från stora delar av världen.

Slitage, stereoskåpet med skadad sammetskant. Skrinet med repor och spricka. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
3 000 SEK