Gösta Florman

(Ruotsi, 1831-1900)
Gösta Florman
(Ruotsi, 1831-1900)

GÖSTA FLORMAN, akvarell med täckvitt på papper, troligen 1860-tal efter äldre original.

Porträtt av Generalmajor Carl Cederström ( 1774-1842), bildstorl 28 x 22.
Målat av officeren och senare kände fotografen Gösta Florman för officersmässen i Karlstad.

Gulnad, ej examinerad ur ram.

Lähtöhinta
2 000 SEK