338674

BORDSPENDYL, 1800-tal. Märkt Courvoisier Comp.

Alabaster, urhus med emaljerad tavla flankerad an antikiserande dam med urna, på marmorsockel. Nyckel o lod medföljer. L 28, b 19, h 57.

Sprickor, nagg på urtavlan, bruksslitage, ej funktionstestad.

Lähtöhinta
5 000 SEK