340762

AUTOGRAFBOK BRASILIENS VM-LAG 1958, ca 40 autografer med i huvudsak Brasilianska Vm-laget i fotboll 1958. Egenhändiga.

Grön pärm i imiterad krokodil. Bladstorl 13 x 9.
Ett antal tyska VM-fotbollsspelare avslutar sviten av autografer.

Slitage, ryggskada, några blad lösa. Ej fullständigt genomgången.

Alkuperä - Provenienssi

Säljaren fick dem personligen i Hindås 1958.

Lähtöhinta
5 000 SEK