SALTKAR, 1 par, silver, William Abdy, London 1827/28,samt SALTSKEDAR, 1 par. Vikt ca 105 g.

Båtformade. Gallerkant. Dekor av girlander. Blå glasinsatser. Saltskedar, old english pattern, London 1880.

Glasinsatser med obetydlig nagg. Skedar med monogram. En fot med lagning.

Lähtöhinta
3 000 SEK