ÄMBETSMANNAVÄRJA, Sverige, 1900-tal.

Förgyllt fäste. Genombruten parerplåt med dekor av lilla riksvapnet. Rak klinga med etsad dekor. Balja i läder. L 95.

Slitage. Balja med skador. Värjan går inte hela vägen ner i baljan. Inrökt.

Lähtöhinta
2 000 SEK