PARTI SILVER, 6 delar, 1800/1900-tal. Vikt 385 g.

Brödkorg med genombruten dekor. Senapskanna med glasinsats. Saltkar med glasinsats, England. Sockertång, England. Kaffesked, Fredrik Holm, Helsingborg, 1888. Etui, England. L 4,5 - 20,5. Diam 3,5 - 7,5.

Bruksslitage. Mindre anlöpningar. Sked med gravyr.

Lähtöhinta
1 500 SEK