TEKANNA, art decó, Würtembergische metallwarenfabrik/Bavaria, 1900-talets första hälft.

Porslin och nysilver. 0,7 liter. Märkt Imperial German Patent. Innerkannan i porslin från Bavaria. Tot H 14.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK