Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
342921

COLLIER, 2 st. Odlade pärlor, med lås i silver. 1900-tal.

Collier med lås i silver besatt med markasiter, doserade pärlor diam ca 7-3 mm. Längd 52,5 cm.

Collier med lås besatt med pärla, doserade pärlor diam ca 7-3 mm. Längd ca 54,5 cm.

Bruksslitage. Pärlor med ytfel.

Lähtöhinta
1 500 SEK