SPEGEL, empire. Johan Martin Berg (1803-1837), Göteborg.

Stämplad. Förgylld o bronserad. Arkitektoniskt krön med parställda sfinxer mot gueridon. Bladstavsdekor, voluter. H 152, b 69.

Smärre pastellageskador, ytslitage, troligen kompletterande dekodelar o bronsering.

Lähtöhinta
6 000 SEK