BORD, "Maria Flap", Bruno Mathsson, Firma Karl Mathsson, Värnamo. Sannolikt 1930-40-tal.

Björkfanerat. Etikettmärkt och stämpelmärkt. Modellen formgiven år 1936. L 283, b 90, h 72.

Bruksslitage, stötmärken samt smärre fanérskador. Renoverat.

Lähtöhinta
15 000 SEK