SKÅL PÅ FOT, silver, nyrokoko, Carl Nyström, Stockholm, 1855. Tot vikt ca 856 g.

Rik blomsterdekor, urnformad kupa. Gänklar. Lock med knopp i form an blomma. H 28.

Foten med smärre bucklor. Slitage. Lagningar.

Lähtöhinta
4 000 SEK