BOKVERK, 6 vol, "Travels in Various Countries of Europe Asia and Africa" av E.D. Clarke, London 1810-19.

Även "The Life and Remains of The Rev E.D. Clarke", London 1814. Illustrerade. Helfranska skinnband.

Olika upplagor. Slitage, skador på bokbanden, några band med lösa pärmar, lagningar, ej genomgångna.

Alkuperä - Provenienssi

Arne Nilssons samling, Sandviken.

Lähtöhinta
3 000 SEK